بهترین روغن موتورهای خودرو

بهترین روغن موتورهای خودرو

موتور خودرو برای عملکرد بهتر به روغن موتور با کیفیت نیاز دارد. روغن موتور انواع متفاوتی دارد و دارای کیفیت‌های متفاوت است. روغن موتور به‌طورکلی از سایش همه‌ی سطوح فلزی در موتور و فرسایش آن‌ها در اثر اصطکاک جلوگیری می‌کند و نقش مهمی در تنظیم دمای موتور دارد. درواقع این روغن‌ها با ایجاد لایه‌ای محافظ بر روی قطعات ریزودرشت موتور از هرگونه خوردگی و آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کنند و فرآیند روانکاری را به‌خوبی انجام می‌دهند. این روغن گرما را از فرآیند احتراق دور نگه می‌دارد و از ایجاد مشکلات جلوگیری می‌کند. روغن موتور از اکسیداسیون در دماهای بالا جلوگیری می‌کند و نقش مهمی در درست کار کردن موتور ماشین دارد. کیفیت روغن موتور بر روی شتاب و سرعت ماشین هم تأثیر می‌گذارد از این رو استفاده از یکی از بهترین‌های آن به همه‌ی افراد توصیه می‌شود.

روغن موتور تمامی کار خود را در گرما و فشار بسیار بالا انجام می‌دهد از این رو کیفیت آن بسیار مهم است. برخی از روغن‌ موتورها مناسب چهارفصل هستند و با خیال راحت می‌توان در سرما و گرما از آن‌ها استفاده کرد. بهتر است پیش از خرید به ویژگی‌های هر روغن موتور که بر روی بدنه‌ی آن در جدول مشخصات نوشته‌شده، دقت کرد. برای مثال عدد 10w40 نشان می‌دهد این روغن در زمان سرد مانند یک روغن ساده‌ی درجه‌ی 10 و در زمان گرما بیش از روغن درجه‌ی 40 روان نمی‌شود.

روغن‌های موتور در شرایط متفاوت و از طریق روش‌های مختلف تولید می‌شوند. یکی از رایج‌ترین روش‌های ساخت آن‌ها روش سنتتیک است. روغن‌های موتور در بسته‌بندی‌های متفاوت به فروش می‌رسند. آن‌ها در اندازه‌های دو لیتری، چهار لیتری و هشت لیتری برای ماشین‌های مختلف تولید و تهیه می‌شوند و به‌طور غیرمستقیم از ماشین محافظت می‌کنند.

خرید آنلاین انواع روغن موتور

خرید اینترنتی روغن موتور از طریق فروشگاه اینترنتی تاپیک کالا امکان‌پذیر است.این فروشگاه روغن موتور مورد نیاز تمامی ماشین‌های سواری، موتورسیکلت و حتی ماشین‌های سنگین را فراهم کرده است.

                             انواع روغن موتور بهران                انواع روغن موتور ادینول