پلی استیشن 4؛ پردرآمدترین پلتفرم Fortnite و برتر از iOS

[ad_1]

در اوایل این ماه متوجه شدیم که نسخه iOS Fortnite توانسته درآمد زیادی برای Epic Games (سازنده آن) به همراه داشته باشد. بر اساس اسنادی که پیش از طرح دعوی قضایی بین اپیک گیمز و اپل منتشر شده ، نسخه iOS Fortnite بیش از 700 میلیون دلار درآمد برای Epic Games پیش از حذف از App Store داشته است. البته با وجود درآمد چشمگیر نسخه iOS Fortnite ، به نظر می رسد که iOS از نظر درآمد بزرگترین پلتفرم Fortnite نیست و از کوچکترین پلتفرم های بازی است.

طبق گزارش ها ورج و طبق اسناد رسمی دادگاه ، پلی استیشن 4 از مارس 2018 (مارس 2017 و آوریل 2016) تا جولای 2020 (جولای و آگوست 2016) ، 46.8٪ از کل درآمد بازی Fortnite را به خود اختصاص داده است. ایکس باکس وان ، دومین پلتفرم بزرگ Fortnite پس از پلی استیشن 4 ، 27.5 درصد از کل درآمد را برای Epic Games بدست آورد. iOS با 7 درصد سهم از کل درآمد در رتبه پنجم قرار دارد. 18.7٪ بین Android باقی مانده است ، نینتندو سوییچ و رایانه شخصی مشترک است.

پیش بینی می شود که نسخه iOS Fortnite در سال 2020 تنها 5.8٪ از درآمد کل بازی را ثبت کند. بر اساس شهادت دیوید نیکدل، یکی از برترین توسعه دهندگان خدمات Backend Fortnite ، در دادگاه Epic Games و Apple ، تقریبا 40٪ از درآمد بازی در سال 2020 توسط PlayStation 4 و 25٪ از درآمد Xbox One بدست آمده است.

وکلای دادگاه در شهادت جداگانه ای از جو ببکاکتا مارس 2020 ، مدیر ارشد مالی بازی Epic Games پرسید: “آیا اگر اندروید در لیست باشد ، همیشه صحیح است که iOS از نظر درآمد آخرین یا آخرین باشد؟” و بابکاک به این س questionال پاسخ مثبت داد. بکاک صریحاً تصدیق کرد که درآمد iOS نسخه Fortnite ماهانه درآمد کمتری نسبت به سیستم عامل های PlayStation 4 ، Xbox One ، Nintendo Switch و PC دارد.

مقالات مرتبط:

با توجه به گفته های قبلی تیم سوئینی، مدیر عامل شرکت Epic Games ، درآمد کم نسخه iOS Fortnite نسبت به سایر نسخه های بازی شاید در نگاه اول تعجب آور به نظر نرسد. سوئینی در بیانیه ای اعلام کرد که از زمان انتشار رسمی Fortnite تا حذف بازی از App Store که دو سال به طول انجامید ، نسخه iOS Fortnite 10٪ از متوسط ​​تعداد کاربران روزانه را به خود اختصاص داده است.

Fortnite به عنوان یک تجارت میلیارد دلاری شناخته می شود. در سال 2019 ، گزارش ها گفتند که Fortnite به تنهایی 1.8 میلیارد دلار برای Epic Games درآمد کسب کرده است. Epic درآمد کل 3.85 میلیارد دلار در سال 2020 گزارش کرد. این اعداد به وضوح نشان می دهد که Fortnite بسیار بزرگتر از سایر واحدهای Epic Games است.

با تشکر از انتشار اسناد دادگاه در آستانه جلسه ای بین مدیران ارشد اپل و Epic Games ، اکنون بهتر می دانیم تجارت میلیاردی Fortnite از کدام پلت فرم بیشترین درآمد خود را کسب خواهد کرد. به نظر می رسد با وجود گردش مالی زیاد در بازی های موبایل ، Fortnite PlayStation و Xbox همچنان پلتفرم های اصلی هستند.

این می تواند نبرد حقوقی Epic Games با اپل و گوگل را منطقی تر کند. Epic Games هنوز در کنسول های سونی ، مایکروسافت و نینتندو داغ است ، حتی اگر در جنگ با فروشگاه های آنلاین موبایل شکست بخورد.

[ad_2]