فروش آمازون در سه ماهه اول سال 2021 از 100 میلیارد دلار فراتر رفته است

[ad_1]

آمازون با وجود تأثیرات منفی جهانی شدن ویروس کرونا در سال 2020 موفقیت مالی چشمگیری به دست آورد و به نظر می رسد که این روند فعلا ادامه داشته باشد. این شرکت امروز آخرین گزارش مالی خود را كه شامل دوره ژانویه تا مارس 2021 (اواسط دسامبر 1399 تا اواسط آوریل 1400) است ، منتشر و اعلام كرد كه در این مدت 108.5 میلیارد دلار فروش خالص ثبت كرده است. در سه ماهه اول سال 2020 آمازون 75.5 میلیارد دلار فروش خالص داشته است ، به این معنی که فروش خالص آن نسبت به سال گذشته 44 درصد رشد داشته است.

مانند ورج گزارش شده است که سود آمازون منفجر شده است و در سه ماهه نخست سال جاری به 8.1 میلیارد دلار رسیده است. در سه ماهه اول سال 2020 ، سود آمازون 2.5 میلیارد دلار گزارش شده است. آمازون انتظار دارد در سه ماهه دوم سال 2021 بیش از 100 میلیارد دلار فروش خالص داشته باشد. این فروشگاه آنلاین بزرگ كه شعب زیادی در سرتاسر جهان دارد ، انتظار دارد فروش خالص این فصل به 100 تا 116 میلیارد دلار برسد.

رشد چشمگیر آمازون باعث شده دولت ایالات متحده بیش از گذشته به این شرکت توجه کند. حساب AmazonNews @ اخیراً اعضای کنگره را به دلیل وضع قوانین مالیاتی در اقدامی بحث برانگیز مورد انتقاد قرار داده است. این حساب علناً گزارش هایی مبنی بر “ادرار کردن برخی از کارمندان آمازون در بطری به دلیل کمبود وقت” را رد کرد. حساب آمازون در توییتی خطاب به نماینده ایالات متحده به نام مارک پوکان “شما واقعاً داستان ادرار در بطری را باور ندارید ، درست است؟” مدتی بعد ، شاهد عذرخواهی رسمی این گزارش از مارک پوکان بودیم.

مقالات مرتبط:

جف بزوس وی اخیراً آخرین نامه خود را به عنوان مدیرعامل آمازون با سرمایه گذاران این شرکت در میان گذاشته است. وی در این نامه نوشت تعداد مشترکان Amazon Prime به 200 میلیون نفر افزایش یافته است. این سرویس در سه ماهه آخر سال 2019 150 میلیون مشترک داشته است.

در سه ماهه سوم سال جاری اندی جسی جف بزوس را به عنوان مدیر عامل آمازون جایگزین می کند. جسی کنترل یکی از غول های صنعت تجارت الکترونیکی را به دست می گیرد که ظاهراً حتی در سخت ترین شرایط نیز فروش و سود بسیار خوبی کسب می کند. از همان ابتدا ، اندی جسی مجبور شده است با تعدادی از مسائل فعلی آمازون سر و کار داشته باشد ، یکی از مهمترین آنها تمایل کارمندان به تشکیل اتحادیه است. به دنبال یک تلاش صنفی ناموفق در باسمر ، آلاباما ، یک کارمند اخراج شده آمازون در تلاش است اتحادیه ای را در انبارهای دیگر شرکت ایجاد کند.

[ad_2]