سگهای آبی با جویدن کابل های اینترنت در کانادا خبرساز شدند

[ad_1]

تقریباً 900 کاربر در 36 ساعت در Tumblr Ridge ، بریتیش کلمبیا ، کانادا دسترسی به اینترنت را از دست دادند. زیرا به عنوان ارس فنیکا وی می نویسد که سگها یک کابل فیبر نوری زیرزمینی را جویدند. تلوس ، یک ارائه دهنده خدمات اینترنت کانادایی ، این رویداد را “یک سری رویداد بسیار عجیب” خواند که “منحصراً کانادایی هستند”.

Telus در اطلاعیه ای که در اختیار شماست CBC وی گفت: “تیم ما در نزدیکی آن مکان سدی پیدا کرد و به نظر می رسد سگهای آبی زمین را در جهت رودخانه حفر کرده و به کابل رسیده اند.” کابل فیبر نوری در حدود سه فوت (91/0 متر) در زیر زمین دفن شده و توسط لوله ای به ضخامت 4.5 اینچ (11.4 سانتی متر) محافظت می شود. “سگهای آبی ظاهراً توانسته اند ابتدا پوشش لوله کابل را بجوند و سپس آن را در چندین منطقه بجوند.” به نظر می رسد سگهای آبی از تعدادی دستگاه Telus برای ساخت سد خود استفاده کرده اند.

حفره ای که توسط یک سگ آبی در کانادا حفر شده و کابل اینترنت را می جوید

یکی از کابلهای Telus که توسط سگهای آبی بریده شده است

سرویس اینترنت در حدود ساعت 4 بامداد به وقت محلی شنبه از دسترس خارج شد و Telus توانست ساعت 15:30 روز یکشنبه شبکه را به حالت عادی برگرداند. این شرکت می گوید در نتیجه این حادثه ، ایجاد اختلال در شبکه تلفن همراه در آن مناطق و ایجاد و توزیع تلویزیون برای حدود 60 نفر مختل شده است. شهر کوچک پل تامبلر میزبان حدود 2000 نفر است.

Telus می گوید دلیل قطع شدن کابل فیبر “نسبتاً منحصر به فرد” بود. زیرا سگهای آبی در چندین مکان توانستند کابل فیبر نوری را بجوند و آسیب زیادی به شبکه وارد کنند. خدمه این شرکت مجبور شده اند “تجهیزات و تکنسین های بیشتری را بیاورند” تا کابل را در معرض دید قرار دهند و تشخیص دهند که در چندین نقطه به کابل آسیب وارد شده است یا خیر. به گفته تلوس ، کارمندان این شرکت در شرایط چالش برانگیز بی وقفه کار کرده اند. زیرا زمین در کابل تا حدودی یخ زده بود.

همانطور که ببیسی گزارش ، سگ آبی “حیوان ملی کانادا” است. اما همه آن را دوست ندارند. مهارت جوندگان در ساخت این جوندگان مزایای زیست محیطی بسیاری را به همراه دارد ، به همین دلیل تعدادی از مردم علاقه زیادی به سگ های آبی دارند. با این حال ، دندان های بسیار محکم سگ های آب می تواند صدمات زیادی وارد کند و این مسئله خصوصاً مورد توجه کشاورزان است. سگهای آب می توانند صدمات جبران ناپذیری به درختان و محصولات وارد کنند.

سدی ساخته شده توسط سگ آبی با کابل اینترنت telus

سدی که توسط سگهای آبی ساخته شده است. در برخی از قسمتهای سد ، سگهای آبی به استفاده از دستگاههای telus مانند نوار حاوی برچسب الیافی که در زیر زمین مدفون شده است ، روی آورده اند.

آنچه در پل تامبلر کانادا رخ داد ، تنها یک نمونه از چگونگی اختلال در اینترنت از چند طریق است. ماه گذشته با قطع درخت فیوز نوری در غرب ماساچوست ، تقریباً 2000 نفر در شش شهر خدمات اینترنتی خود را از دست دادند.

داگ داوسونیک کارشناس ارتباطات می گوید: “درک اینکه چرا این اتفاق در مناطق غیرشهری ایالات متحده رخ می دهد دشوار نیست.” در بیشتر مناطق کشور ، خطوط اصلی فیبر که اینترنت را به مناطق غیرشهری متصل می کنند از همان مسیری که سالها پیش برای خدمات تلفنی ساخته شده است استفاده می کنند … خبر بد این است که هیچ کس در تلاش برای حل این مشکل نیست. “مسیرهای فعلی الیاف در مناطق غیرشهری احتمالاً متعلق به شرکتهای تلفنی است و این شرکتها تمایلی به صرف هزینه برای ساخت مسیرهای جدید ندارند.”

[ad_2]