دومین پرواز آزمایشی Roc Stratolaunch انجام شد

[ad_1]

Stratolanch ، یک شرکت هوافضا توسط تاسیس شده است پل آلنبنیانگذار فقید مایکروسافت دومین هواپیمای خود را که به Roc معروف است برای دومین بار در این پنجشنبه راه اندازی کرد. این اولین پرواز یک هواپیمای Stratolaunch است که توسط مالکان جدید اداره می شود. اولین پرواز آزمایشی هواپیمای دوقلوی Roc دو سال پیش انجام شد.

به گفته Varge ، زاکاری کرورمدیر عملیات Stratolaunch به رسانه ها گفت: “پرواز امروز در نگاه اول بسیار موفق به نظر می رسد.” ما تمام قسمت های آزمایش را همانطور که می خواستیم انجام دادیم. “ما در هنگام پرواز چیز غیر عادی ندیده ایم و از وضعیت هواپیما هنگام نشستن بسیار راضی هستیم.”

پرواز دوم غول Roc Stratolaunch بر فراز صحرای موهاوی پرواز کرد

چرخ های Roc در ساعت 10:30 صبح به وقت محلی بسته شدند و به حداکثر ارتفاع 2.6 مایل (4.18 کیلومتر) بیش از صحرای موهاوی در کالیفرنیا رسیدند. استراتولانچ می گوید پرواز شش موتوره سه ساعت و 14 دقیقه طول کشید تا اینکه سرانجام Roc روی باند وسیع نشست. پایگاه هوایی و فضایی موهاو فرود آمد

مدت پرواز پنجشنبه از پرواز 2019 بیشتر بود. اما Roc در ارتفاع کمی کمتری نسبت به آزمایش 2019 پرواز کرد. بررسی ها نشان می دهد که یک طرف هواپیما کمی قبل از طرف دیگر فرود آمده است. کراور گفت: “خدمه پرواز کار بسیار خوبی انجام دادند و توانستند هواپیما را همانطور که از باد انتظار داشتیم به زمین بنشانند.”

استراتولانچ می گوید پرواز آزمایشی جدید Roc برای کمک به محققان در درک چگونگی کنترل فشار هواپیما توسط هواپیما طراحی شده است. این پرواز همچنین توانایی های امنیتی هواپیما را آزمایش کرده و تعدادی از قطعات سخت افزاری جدید Roc را رصد کرده است.

ویدئوی لحظه فرود هواپیمای Roc پس از پرواز آزمایشی دوم

فاصله دو بال Roc 385 فوت (117.3 متر) است. این تقریباً دو برابر فاصله دو بال هواپیماست بوئینگ 747. این باعث می شود Roc از نظر فاصله بین دو بال بزرگترین هواپیمای جهان باشد. این هواپیما به گونه ای طراحی شده است که درنهایت خودروی مافوق صوت کاملاً اتوماتیک قابل استفاده مجدد Stratolaunch Talon-A را حمل می کند.

Talon-A وسیله ای جت شکل است که با موشکی ساخته می شود که 28 فوت (8.5 متر) طول و 14 فوت (4.2 متر) عرض دارد. Talon-A قرار است به عنوان یک سکوی آزمایش سونوگرافی به وزارت دفاع ایالات متحده تحویل شود.

پس از ساخت ، Talon-A موتور موشکی خود را با پایه سوخت مایع روشن می کند تا به ارتفاعات زیادی در جو زمین برسد و یک دقیقه را در شرایط آزمایش پرواز مافوق صوت بگذراند. پس از آزمایش ، Talos-A به پایین برمی گردد و به طور خودکار در باند طبیعی فرود می آید.

پرواز جدید Roc دو سال پس از اولین پرواز انجام شد

Talon-A روز پنجشنبه به هواپیمای باری Roc متصل نبود. دانیل میلمنRoc ، مدیر ارشد فناوری ، به خبرنگاران گفت که Roc قرار است یک سال آینده در پروازهای آزمایشی به ارتفاع و سرعت بالاتری برسد. آزمایشات پرواز تا زمانی که Roc شرایط حمل Talon-A را در شرایط مشخص برآورده کند ادامه خواهد یافت. میلمن می گوید چنین هدفی تا پایان سال آینده قابل دستیابی است.

به واسطه مرگ پل آلن ، بنیانگذار میلیاردر Stratolaunch در اکتبر 2018 (مهر و نوامبر 1397)، این شرکت فعالیت های خود را محدود و بیشتر کارمندان خود را اخراج کرد و به برنامه های ناوگان موشکی که روی آن کار می کرد پایان داد. Stratolaunch تعداد کافی کارمند را برای ادامه کار در هواپیمای Roc حفظ کرد تا اینکه اولین پرواز آزمایشی در آوریل 2019 انجام شود.

بعد از اولین پرواز ، یک سال از Stratolaunch خبری نبود. تا اینکه این شرکت صندوق جدیدی ایجاد کرد و چند کارمند دیگر برای ادامه پروژه تولید Roc استخدام کرد. پنجشنبه پرواز Roc ، هواپیمایی که به نام پرنده نامگذاری شده استیک شکارچی بزرگ و افسانه ایدر اساطیر خاورمیانه ، نشان می دهد که Stratolaunch توانست خود را احیا کند.

[ad_2]