کوالکام عملکرد موفق خود را در سه ماهه دوم سال مالی 2021 اعلام کرد

[ad_1]

روز چهارشنبه ، کوالکام گزارش مالی سه ماهه دوم خود را برای سال 2021 منتشر کرد ، که نشان می دهد این شرکت آمریکایی توانسته 7.93 میلیارد دلار درآمد کسب کند. طبق این گزارش AndroidCentralاین رقم در مقایسه با درآمد سه ماهه دوم کوالکام در سال 2020 نشان می دهد که سازنده تراشه اسنپدراگون حدود 52 درصد رشد درآمد داشته است.

چنین دستاوردی در حالی اتفاق می افتد که جهان گرفتار ویروس کرونا است. اما این تنها چالشی نیست که شرکت هایی مانند کوالکام با آن روبرو هستند ، اما شرکت های فناوری و سرگرمی نیز با کمبود تراشه روبرو هستند. با نگاهی به اخبار دنیای فناوری و سرگرمی ، می توان از ابزارهای نگرانی رهبران سامسونگ برای فروش تلفن های هوشمند در سال 2021 تا نبود کنسول های خانگی مانند پلی استیشن 5 و سری Xbox X در بازار یاد گرفت.

مدیر عامل کوالکام در مورد رشد و رشد درآمد شرکت به دلیل موقعیت قوی آن در بازار ، گفت: “به لطف سیاست های موفق ، استراتژی ها و قدرت اجرایی ما ، در سه ماهه دیگر توانستیم درآمد کسب کنیم.” درآمد حاصل از تقاضای فزاینده تلفن های هوشمند در جهان و همچنین بخش قابل توجهی از آن از فعالیت های غیر مرتبط با بازار ابزارهای قابل حمل حاصل می شود. “

بسیاری از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند اکنون در مورد عرضه محصولات جدید خود در بازار بسیار محتاط هستند. سامسونگ توانسته فروش خوبی داشته باشد و از استقبال خوب کاربران سری Galaxy S21 خبر داده است. اما برای بقیه سال 2021 احتمالاً شاهد کاهش فروش تلفن های هوشمند خواهیم بود. به همین دلیل ، رهبران شرکت کره ای قصد دارند بر روی تولید صفحه نمایش OLED برای گجت های مختلف تمرکز کنند.

شرکت هایی مانند LG و Sony نیز در بازار گوشی های هوشمند عملکرد بسیار ضعیفی دارند. برخی بر این باورند که ال جی پس از بررسی چشم انداز بازار گوشی های هوشمند در سال 2021 تصمیم گرفته است بخش تلفن همراه خود را تعطیل کند ، در حالی که سونی اعلام کرده است که در سه ماهه اول سال 2021 با کاهش فروش تلفن های هوشمند سری Xperia در مقایسه با مدت مشابه در سال مواجه خواهد شد. 2021. و در سهم بازار تلفن های هوشمند کاهش یافته است.

مقالات مرتبط:

خروج ال جی از بازار تلفن های هوشمند در زمان 4 میلیارد دلار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2021 اتفاق افتاد. اما شرکتی که سود قابل توجهی کسب می کند کوالکام است که تراشه های سری اسنپدراگون را در دسته های مختلف با ویژگی های قابل توجه از جمله مودم 5G به سازندگان گوشی های هوشمند می فروشد. یکی از تراشه های پرفروش این شرکت اسنپدراگون 480 است. تراشه ای با مودم 5G که تلفن های هوشمند ارزان قیمت نسل جدید ارتباطات موبایل را امکان پذیر می کند.

مدیران کوالکام امیدوارند که کمبود تراشه و اجزای نیمه هادی تا پایان نیمه اول سال 2021 ادامه داشته و مشکلات پیش آمده در نیمه دوم سال 2021 برطرف شود. اساساً ، در نیمه دوم هر سال ، کوالکام مدل های جدیدی از سری اسنپدراگون را در دسته های مختلف معرفی می کند. تراشه ها ، از جمله مدل های شاخص.

[ad_2]