کمک زیادی به اپیدمی کرونا برای افزایش درآمد سه ماهه اول حروف الفبا

[ad_1]

طبق گزارش The Verge ، در اوج شیوع ویروس کرونا تا سال گذشته ، گوگل یکی از غول های فناوری بود که 2 درصد افت درآمد داشت. این اولین بار در تاریخ بود که چنین اتفاقی برای این شرکت می افتاد. گوگل اخیراً گزارش مالی خود را منتشر کرده است ، که نشان می دهد از نظر مالی توانسته است گذشته را جبران کند.

گزارش مالی سه ماهه اول سال 2021 شرکت مادر Alphabet از درآمد قابل توجه 55.3 میلیارد دلار دارد. این تقریباً به اندازه سود 56.9 میلیارد دلاری شرکت در سه ماهه چهارم سال 2020 است. این شرکت همچنین با سود 17.9 میلیارد دلار رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. علاوه بر این ، در مقایسه با سال گذشته 34 درصد سود دیده می شود. با این حال ، این ممکن است به دلیل عواقب شیوع ویروس کرونا در مارس 2020 و بسته شدن برخی از بخش ها باشد.

در همین حال ، به نظر می رسد Google Cloud ، یکی از مهمترین بخشهای تجاری Alphabet ، هنوز سرمایه خود را از دست می دهد. فروش Google Cloud برای اولین بار در سه ماهه گذشته آغاز شد و در نتیجه زیان قابل توجهی 5.6 میلیارد دلاری در سال 2020 به وجود آورد. با این حال ، نکته مثبت در مورد گزارش مالی جدید کاهش ضرر این قسمت از Alphabet است. با درآمد بیش از 4 میلیارد دلار ، کمتر از 1 میلیارد دلار ضرر کرده است (به طور دقیق 974 میلیون دلار). پیش از این ، صورتهای مالی سه ماهه زیان بیش از 1 میلیارد دلار و درآمد کمتر از 4 میلیارد دلار نشان می داد. در نتیجه ، اکنون شاهد پیشرفت نسبتاً خوبی در این زمینه هستیم.

همچنین ، برای اولین بار در سال گذشته ، متوجه شدیم YouTube چه میزان درآمد برای Google دارد. گزارش های سال 2020 مشاغل با سود سالانه 15 میلیارد دلار را نشان داد. در حالی که گوگل در سه ماهه بهار (6 میلیارد دلار) به اندازه درآمد سه ماهه چهارم (6.9 میلیارد دلار) درآمد کسب نکرد ، در سه ماهه اول سال 2020 همچنان رشد درآمد بیش از 4 میلیارد دلار را شاهد هستیم.

دو سه ماهه متوالی 6 میلیارد دلاری برای یوتیوب نشان می دهد که این تجارت در مقابل گوگل قرار دارد که می تواند امسال بیش از 15 میلیون دلار درآمد برای این شرکت داشته باشد. البته این محاسبه فرض می کند که افراد پس از دسترسی بیشتر به واکسن کرونا و امکان بازگشت فیزیکی به مشاغل قبلی ، استفاده از YouTube و تماشای فیلم را کاهش نمی دهند.

بررسی مشاغل سخت افزاری گوگل دشوار است. زیرا Alphabet آن را در رده بزرگی به نام “خدمات Google” قرار می دهد ، که نه تنها شامل YouTube و موتورهای جستجو است. این بخش همچنین شامل بخش هایی مانند کل آگهی شرکت و مرورگر Chrome و درآمد حاصل از نرم افزار Android است. با این حال ، این شرکت دسته دیگری به نام “Google other” دارد که با سایر دسته ها متفاوت است. طبق گزارش های مالی منتشر شده ، این گروه موفق شده است سود سالانه خود را 2 میلیارد دلار افزایش دهد و به درآمد 49/6 میلیاردی برسد.

مقالات مرتبط:

در همین حال ، بخش “سایر شرط بندی” های Alphabet ، که شامل پروژه های آزمایشی مختلفی مانند Waymo Auto Company ، Verily Health Company و Google Fiber است ، هنوز کوچک به نظر می رسد. این شرکت در مقابل ضرر عملیاتی 1.15 میلیارد دلاری خود تنها 198 میلیون دلار درآمد عملیاتی کسب کرده است. در گزارش مالی Google ، مدیران این شرکت برخی از رشد در صنعت جستجو را به طور خاص به بیماری عروق کرونر قلب و عواقب اپیدمی آن نسبت داده اند که شامل جستجوی اطلاعات در مورد ویروس کرونا و مشاغل محلی است.

نظر شما از همراهان زومیت در مورد رشد مالی شرکت الفبا چیست؟ وضعیت از زمان شیوع ویروس کرونا تا چه اندازه به این پیشرفت کمک کرده است؟

[ad_2]