مایکل کالینز ، فضانورد برجسته آپولو 11 در سن 90 سالگی درگذشت

[ad_1]

مایکل کالینز ، فضانورد برجسته و خلبان ماژول فرماندهی در جریان مأموریت تاریخی آپولو 11 که منجر به فرود اولین انسان ها روی ماه شد ، چهارشنبه پس از جنگ طولانی با سرطان درگذشت. وی هنگام مرگ 90 ساله بود. به گزارش آرس تکنیکا ، خانواده کالینز در بیانیه ای نوشتند.

وی آخرین روزهای خود را در آرامش در کنار خانواده گذراند. مایک همیشه با تواضع و فروتنی با چالش های زندگی روبرو بود و آخرین چالش خود را نیز به همین ترتیب. ما دلمان برای اوخیلی تنگ خواهد شد.

با مرگ کالینز ، فقط 10 نفر از 24 نفری که به اعماق فضا پرواز کردند ، اکنون زنده هستند. باز آلدرین (شریک کالینز در مأموریت آپولو 11) ، بیل اندرس ، فرانک بورمان ، چارلی دوک ، فرد هیز ، جیم لاول ، کن متینگلی ، هریسون اشمیت ، دیوید اسکات و تام استفورد هستند.

استیو جورجیا ، مدیر ناسا در توصیف کالینز گفت:

امروز ، این کشور مایکل کالینز ، یک پیشگام واقعی و یکی از هواداران قدیمی اکتشافات فضایی را از دست داده است. بعضي ها به عنوان خلبان ماژول فرماندهي آپولو 11 ، او را تنها ترين مرد تاريخ خواندند. همانطور که همکارانش برای اولین بار پا به ماه گذاشتند ، وی به کشورمان در دستیابی به یک نقطه عطف کمک کرد. اقدامات او در پشت صحنه یا جلوی تماشاگران میراث کالینز را به عنوان یکی از رهبرانی که اولین قدم های آمریکا را در جهان برداشته ، جاودانه می کند.

کالینز در 31 اکتبر 1930 در رم ، ایتالیا متولد شد. مایکل ، پسر جیمز کالینز ، در خارج از ایالات متحده و در ایالت های مختلف بزرگ شد. کالینز به دنبال پدر و سایر بستگانش در آکادمی ارتش ایالات متحده در وست پوینت تحصیل کرد و در سال 1952 فارغ التحصیل شد. کالینز به پرواز علاقه مند شد و بعداً به نیروی هوایی پیوست و در آنجا به عنوان خلبان جنگنده و خلبان آزمایشی خدمت کرد. در سال 1962 ، پس از تماشای پرواز مداری جان گلن ، انگیزه تبدیل شدن به یک فضانورد شد. یک سال بعد ، کالینز در کلاس سوم فضانوردان پذیرفته شد.

کالینز به عنوان خلبان مأموریت جوزا 10 در اولین پرواز فضایی خود در سال 1966 خدمت کرد. پرواز موفقیت آمیز سه روزه او توانایی سفینه فضایی جمنا را در اتصال با هدف در مدار نزدیک زمین نشان داد. کالینز در حین انجام مأموریت دو بار پیاده روی فضایی کرد. جامنا 10 یکی از آخرین پروازهای برنامه جمنا بود که طی آن ناسا اثر بخشی برخی از تکنیک های مورد نیاز برای فرود انسان روی ماه را ثابت کرد.

نیل آرمسترانگ و مایکل کالینز و باز آلدرین

از چپ به راست: نیل آرمسترانگ ، مایکل کالینز و باز آلدرین در قرنطینه پس از بازگشت از مأموریت آپولو 11

چند ماه بعد ، هنگامی که ناسا به سرعت به اولین ماموریت آپولو 1 نزدیک شد ، خدمه در یک آزمایش زمینی در یک فاجعه دردناک کشته شدند. این پرواز برای حمل خدمه ای متشکل از سه فضانورد به فرماندهی گاس گریسوم به یک کپسول جدید در مدار نزدیک زمین بود. کالینز در آن زمان در هوستون بود و وظیفه داشت گزارش مرگ راجر چفی را به همسرش ، مارتا چفی گزارش دهد.

عوامل مختلفی در انتخاب خدمه آپولو 11 نقش داشتند. دیکی اسلاتاتون ، رئیس دفتر فضانوردان گفت: “عوامل زیادی در طول برنامه آپولو دخیل بودند که بسیاری از آنها از عهده همه خارج بود.” “با این حال ، این سه نفر در زمان مناسب در مکان مناسب بودند.” هنگامی که نیل آرمسترانگ و باز آلدرین سوار ماژول ماه شدند ، کالینز به عنوان فرمانده ماژول ، مسئول پرواز کپسول آپولو در اطراف ماه بود.

مقالات مرتبط:

پس از پرواز تاریخی آپولو 11 ، آرمسترانگ به عنوان اولین مرد قدم زدن روی ماه شناخته شد. او با این شهرت استقامت کرد و بی سر و صدا از چشم مردم کنار رفت و به عنوان استاد دانشگاه سینسیناتی کار کرد. آرمسترانگ در سال 2012 در 82 سالگی درگذشت. آلدرین ، ستاره دیگر آپولو 11 ، زندگی اجتماعی بیشتری دارد و علی رغم مبارزه با اعتیاد به الکل ، به عنوان یک قهرمان فرهنگی و نماد زنده برنامه ماه ظاهر شده است.

از طرف دیگر ، کالینز به کار خود ادامه داد و همچنین موزه ملی هوافضا و همچنین مشاغل دیگر را مدیریت کرد. پس از فرود ماه ، او شخصیتی محکم و خردمند بود و به عنوان نویسنده این مأموریت ، احتمالاً بهترین زندگی نامه فضانورد آپولو با عنوان حمل آتش: ماجراجویی فضانورد به حوزه نوشتن. این کتاب به هرکسی که علاقه مند است زندگی یک فضانورد را بداند توصیه می شود.

کالینز پس از ماموریت آپولو 11 به عنوان یک فضانورد بازنشسته شد و با این انتخاب شانس رفتن به سطح ماه را قبول نکرد. به گفته اسلیتون ، حتی قبل از پرتاب آپولو 11 ، کالینز اولین انتخاب وی برای خدمت به عنوان فرمانده آپولو 17 بود ، آخرین سفر او به ماه. در پاسخ ، کالینز از اسلیتون برای این پیشنهاد تشکر کرد و گفت که او از کار یکنواخت خسته شده است و در صورت موفقیت آپولو 11 از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. کالینز اکنون سرانجام مقبره ای مناسب و جاویدان پیدا کرده است. خدا رحمتش کند.

[ad_2]