عملکرد اپل در سه ماهه دوم سال 2021 ؛ رشد کلیه بخش ها و درآمد 89.6 میلیارد دلاری

[ad_1]

طبق گزارش ها AppleSiderدر یک مکالمه تلفنی با سرمایه گذاران ، اپل آخرین گزارش مالی خود را منتشر کرد که درآمد 89.6 میلیارد دلاری سه ماهه منتهی به مارس 2021 را تأیید می کند. آمار نشان می دهد که غول فناوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 54 درصد رشد کرده است و این شرکت سود خالص 110٪ جهش کرده و به 23.6 میلیارد دلار رسیده است. برای یادآوری ، اپل در سه ماهه دوم سال 2020 ، به دلیل همه گیری ویروس کرونا در نتیجه ، تعطیلات فروش و محدودیت های تجاری با 58.3 میلیارد دلار بسته شد. بخشی از بیانیه تیم کوک به شرح زیر است:

این فصل بدون کار خستگی ناپذیر و ابتکار همه اعضای تیم در سراسر جهان برای اپل امکان پذیر نبود. ما بسیار خوشحال هستیم که از مشتریان به محصولات منحصر به فرد و پیشرفته ای که در یک فصل تعطیلات تاریخی تحویل داده ایم استقبال می کنیم. ما بر روی چگونگی بازگشت به قدرت و ایجاد برابری از طریق تلاش هایی مانند طرح ارزش نژادی ، طرح عدالت و تعهد چند ساله برای سرمایه گذاری 350 میلیارد دلار در جوامعی که عضو آن هستیم ، تمرکز می کنیم. بیایید کمک کنیم

طبق گفته اپل ، حاشیه سود ناخالص سه ماهه به 42.5 درصد رسیده است و هزینه های عملیاتی آن دوره 10.6 میلیارد دلار برآورد شده است ، در حالی که در سه ماهه دوم سال 2020 9.5 میلیارد دلار بوده است. علاوه بر این ، درآمد هر سهم 1.4 دلار گزارش شده است.

مقاله مرتبط:

پیش از انتشار گزارش مالی ، اجماع وال استریت اعلام کرده بود که اپل درآمد 77.4 میلیارد دلار را با ارزش 0.99 دلار برای هر سهم گزارش خواهد کرد. گزارش رسمی اپل عملکردی فراتر از انتظارات این شرکت را نشان می دهد. در حالی که سه ماهه دوم سال 2020 تحت تأثیر تأثیرات ویروس کرونا قرار گرفت ، به نظر می رسد اپل در حال بازیابی مشاغل خود است.

نمودار درآمد سه ماهه اپل و سود خالص

گزارش مالی اپل برای سه ماهه اول سال 2021 نشان داد که برای اولین بار ، درآمد کوپرتینو در یک فصل مالی از 100 میلیارد دلار فراتر رفته است. این غول فناوری با عملکرد خیره کننده و رشد 21 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، توانست درآمد 111.4 میلیارد دلاری را ثبت کند. این درآمد چشمگیر تا حدودی به دلیل فروش فصلی است آیفون 12 بازگشت درآمد اپل در این مدت 65.6 میلیارد دلار برآورد شده است.

ظاهراً تصمیم اپل برای ارسال مدل های جدید در دو مرحله انتقال بخشی از فروش خانواده آیفون 12 به نیمه اول سال 2021 بوده است که تأثیر بسزایی در فروش نهایی داشته است. البته ، سه ماهه دوم سال 2021 نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ میزان فروش آیفون اپل با رشد 65 درصدی به 47.9 میلیارد دلار رسید. برای مقایسه ، این رقم در مدت مشابه سال گذشته 28.96 میلیارد دلار تخمین زده شد.

نمودار درآمد سه ماهه اپل براساس واحد فروش

با انتقال از آیفون ، درآمد حاصل از iPad به 7.8 میلیارد دلار رسید که 78 درصد بیشتر از 4.4 میلیارد دلار در سال قبل بود. درآمد مک 70 درصد از 5.4 میلیارد دلار در سال گذشته به 9.1 میلیارد دلار رسیده است. همچنین ، درآمد بخش های پوشیدنی ، خانه هوشمند و لوازم جانبی ، با معرفی محصولات جدید ، 7.8 میلیارد دلار برای این شرکت ارسال کرده و عملکرد خوبی را به خود دیده است.

بخش خدمات اپل مدتهاست که سنگ بنای درآمد پایدار شرکت است و بازوی خدمات اپل همچنان در حال رشد است. درآمد حاصل از این بخش به رقم سرسام آور 16.9 میلیارد دلار رسیده است.

به طور کلی ، اپل از ارائه پیش بینی برای فصول مالی آینده به دلایل نامعلوم خودداری می کند ، و البته گزارش جدید نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین مشخص نیست که آیا نتایج اپل پیش بینی این شرکت را برآورده می کند یا خیر. اما برای نتایج سه ماهه اول سال 2021 ، مدیر ارشد مالی اپل ، لوکا مائستری گفت که انتظار دارد در سه ماهه دوم رشد درآمد اپل تسریع شود.

[ad_2]