روسیه 12 میلیون دلار جریمه اپل کرد

[ad_1]

سرویس ضد انحصاری فدرال روسیه (FAS) به دلیل شکایت اپل 12 میلیون دلار جریمه نقدی کرده است. طبق شکایات ، اپل به طور ناعادلانه ای به برنامه های مختلف کنترل والدین فشار آورده است. طبق گفته Varge ، سرویس ضد انحصاری فدرال روسیه در مارس 2019 (مارس 2016 و آوریل 2017) پس از دریافت اولین شکایت از آزمایشگاه کسپرسکی (آزمایشگاه کسپرسکی) ، تحقیقات خود را در مورد فعالیت های اپل آغاز کرد. در آن زمان ، کسپرسکی ادعا کرد که اپل اندکی پس از افزودن Screen Time به iOS 12 ، این شرکت را مجبور به اجرای برنامه کرده است. کودکان ایمن را محدود کنید.

جریمه 12 میلیون دلاری اپل در حالی است که گزارش رسانه ها مبنی بر اینکه تنظیم کننده اتحادیه اروپا نیز می خواهد به زودی علیه اپل اتهامات خود را جریمه کند جلسه دادگاه دادگستری اروپا در مارس 2019 (مارس 2017 و آوریل 2017) در پاسخ به شکایت ثبت شده Spotify برگزار می شود. در آن زمان ، اسپاتیفای با انتقاد از هزینه 30 درصدی اپل برای خریدهای درون برنامه ای ، اظهار داشت که این سیاست باعث تسلط بیشتر اپل موسیقی خواهد شد. علاوه بر Spotify ، توسعه دهندگان برنامه های کنترل والدین Kidslox و Qustodio نیز برای شکایت از اپل به مقررات نظارتی اروپا رفته اند.

سرویس ضد انحصاری فدرال روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که از اپل خواسته است برای از بین بردن مزیت ناعادلانه برنامه های اختصاصی خود نسبت به سایر برنامه ها ، اقدامی انجام دهد. همچنین می گوید توسعه دهندگان برنامه های کنترل والدین باید بدون محدود کردن عملکرد ، برنامه را توزیع کنند. در آگوست سال 2020 ، سرویس ضد انحصار فدرال روسیه تشخیص داد که اپل از موقعیت خود در بازار سوused استفاده کرده است.

مقالات مرتبط:

اپل در واکنش به جریمه 12 میلیون دلاری بیانیه ای صادر کرده و گفته است با تصمیم سرویس ضد انحصاری فدرال روسیه مخالف است و درخواست تجدیدنظر می کند. یکی از ساکنان کوپرتینو می گوید اپل با کسپرسکی همکاری کرده تا برنامه Safe Kids را با قوانینی که برای محافظت از کودکان طراحی شده مطابقت دهد. اپل می گوید آنها اکنون 13 برنامه در App Store دارند که صدها به روزرسانی دریافت کرده اند. آزمایشگاه کسپرسکی تاکنون تصمیم گرفته است که به درخواست خبرنگاران برای توضیح بیشتر پاسخ ندهد.

اپل در سال 2019 گفت که به دلیل استفاده از برنامه های مختلف کنترل والدین با استفاده از فناوری مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) ، عملکرد خود را محدود می کند. زیرا MDM مخصوص سازمان ها است و به شما امکان می دهد دستگاه های سازمانی را کنترل کنید. اپل افزود که وجود این فناوری در برنامه های مشتری محور بسیار خطرناک است و می تواند آنها را در برابر هک شدن آسیب پذیر کند. با این حال ، پس از اعتراض گسترده توسعه دهندگان ، اپل سیاست های خود را تغییر داد و اجازه استفاده محدود از MDM در برنامه های کنترل والدین را داد. در آن زمان ، کسپرسکی از تغییرات سیاست های اپل استقبال کرد. اما وی اظهار نگرانی کرد که استفاده از فناوری MDM نیاز به اجازه کتبی اپل دارد.

[ad_2]