تصاویر ماهواره ای Deep Fake؛ تهدید جدی برای امنیت ملی

[ad_1]

وقتی از Deepfake صحبت می کنیم ، ضمیر ناخودآگاه ما به انسان های مجازی روی می آورد که به نظر بسیار واقع بینانه می آیند اما توسط هوش مصنوعی ایجاد شده اند. تصاویر Deep Fake می توانند سرگرم کننده باشند. پسندیدن دیپ فیک شده تام کروز چند وقت پیش سر و صدای زیادی در تیک تک به وجود آمد. از طرف دیگر ، افراد سودجو ممکن است از فناوری جعلی عمیق برای اهداف غیراخلاقی استفاده کنند. به عنوان مثال ، آنها تصویری از شخصی را بدون رضایت او بر روی بدن برهنه قرار می دهند.

چیزی که افراد کمی در مورد آن فکر می کنند ، تصاویر ایجاد شده با استفاده از Deep Fake است. تصاویر مبتنی بر هوش مصنوعی از مناظر شهری و حومه شهری. این افت ها باعث نگرانی برخی از محققان شده است. طبق گزارش ها ورجمحققان نگرانند که Deep Fake و هوش مصنوعی منجر به استفاده گسترده از نقشه های جعلی شود.

طرح های جعلی از طرق مختلف می تواند منجر به فریب شود. می توان از Deep Fake برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد آتش سوزی و سیل حیات وحش یا بی اعتبار کردن داستان های مبتنی بر تصاویر واقعی ماهواره استفاده کرد. به عنوان مثال ، گزارشاتی را که مدتی پیش با تمرکز بر اردوگاه های بازداشتگاه اویغور در چین منتشر شده است ، در نظر بگیرید. این گزارش ها به تصاویر ماهواره ای متکی بود. اگر معضلات جغرافیایی به طور گسترده منتشر شود ، دولت چین ممکن است ادعا کند که گزارش های مربوط به اردوگاه بازداشت کذب است.

طرح Deep Fik حتی ممکن است به یک موضوع امنیت ملی تبدیل شود. زیرا دولت ها می توانند دشمنان خود را با نقشه های جعلی اشتباه بگیرند.

تصاویر ماهواره ای Deep Fake ممکن است گزارش های مبتنی بر تصاویر ماهواره ای واقعی را بی اعتبار کند

ارتش آمریکا در سال 2019 هشدار داد. تاد مایرز، از تحلیلگران آژانس امنیت ملی ، اطلاعات مکانی او یک سناریو را تصور کرد که در آن نرم افزار برنامه ریزی عملیات ارتش با اشاره به یک پل در مکان اشتباه فریب می خورد: “به این ترتیب ، از نظر تاکتیکی یا برنامه ریزی ماموریت ، شما نیروهای خود را آموزش می دهید تا در یک جهت خاص به سمت یک پل حرکت کنند ؛ اما پل وجود ندارد. “یک سورپرایز بزرگ در انتظار شما خواهد بود.”

بو ژائویک استادیار جغرافیا در دانشگاه واشنگتن می گوید ، اولین قدم برای پرداختن به چنین مسائلی ، آگاه سازی مردم است. وی گفت: “مردم باید مطلع شوند مشكلی وجود دارد.” ژائو و همکارانش اخیراً مقاله ای را با موضوع “جغرافیای عمیق فیک” منتشر کردند. آنها نقشه Deep Fix را طراحی کردند و در ادامه نقشه های دیگر Deep Fix را شناسایی کردند.

تصویر ماهواره ای عمیق از محققان دانشگاه واشنگتن ، ایالات متحده آمریکا

بو ژائو و همکارانش در دانشگاه واشنگتن توانستند با استفاده از هوش مصنوعی یک تصویر ماهواره ای جعلی طراحی کنند

ژائو می گوید که هدف اصلی او و همکارانش از مطالعه این است که مردم آگاه شوند که نمی توانند تمام وقت به تصاویر ماهواره اعتماد کنند و همچنین باید توجه داشته باشند که نقشه های Deep Fake ممکن است به وب نفوذ کند. ژائو می گوید که امروزه دیپ فیک در زمینه های مختلف مورد بحث قرار گرفته است. اما مقاله او احتمالاً اولین مقاله ای است که از منظر جغرافیایی به فناوری دیپ فیک می پردازد.

به گفته ژائو ، بسیاری از کارشناسان GIS مزایای فنی یادگیری عمیق و سایر فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای حل مشکلات جغرافیایی ستوده اند و تنها تعداد معدودی تهدیدات احتمالی Deep Fik را شناسایی و انتقاد کرده اند.

سالها قبل از معرفی مفهوم جغرافیای دیپ فیک در مقاله ژائو ، انسانها از نقشه های جعلی استفاده می کردند. در حقیقت ، ژائو و همکارانش موفق به یافتن نقشه های جعلی با قدمت هزاران سال شده اند. تقریباً در هر عصر نقشه ، انسان ها نقشه های جعلی را طراحی کرده اند تا به یکدیگر دروغ بگویند. از نقشه های جغرافیایی اساطیری که توسط تمدن های باستان مانند بابلی ها ابداع شده است تا نقشه های تبلیغاتی مدرن که برای از بین بردن روحیه دشمن در طول جنگ به طور گسترده پخش می شد.

مقالات مرتبط:

نمونه های نادر نقشه های جعلی را می توان “شهرهای کاغذی” یا “خیابان های تله ای” دانست. اینها شهرها و جاده های جعلی توسط توطئه گران به نقشه ها وارد می شوند تا رقبایی را که نتیجه کار توطئه گران را می دزدند ، شناسایی کنند.

ژائو می گوید جعل نقشه “پدیده ای است که قرن ها وجود داشته است” ، اما فناوری های جدید چالش های جدیدی ایجاد می کنند. ژائو ادامه می دهد: “این پدیده تا حدودی جدید است ؛ زیرا تصاویر ماهواره ای Deep Fake به نظر ناخوشایند واقع بینانه به نظر می رسند.” چشم های تحصیل نکرده به راحتی می توانند نقشه های اعماق دریا را به عنوان نقشه های معتبر تشخیص دهند.

طراحی نقشه Deep Fake قطعاً آسان تر از طراحی چهره واقعی انسان از طریق Deep Fake است. تصاویر با وضوح پایین ممکن است به اندازه تصاویر ماهواره ای واقع بینانه به نظر برسند. ژائو می گوید ، از آنجا که بیشتر تصاویر ماهواره ای توسط متخصصان یا دولت ها تولید می شود ، مردم اغلب ترجیح می دهند به آنها به عنوان نقشه های معتبر نگاه کنند.

به عنوان بخشی از یک مطالعه جدید ، ژائو و همکاران نرم افزاری توسعه یافته است که می تواند تصاویر ماهواره ای با لرزش عمیق (از طریق تکنیک شبکه های جوانه مانند دشمن که در پروژه های معروف مانند ThisPersonDoesNotExist.com استفاده شده). محققان سپس ابزاری را ابداع کردند که قادر به شناسایی نقشه های عمیق بر اساس ویژگی هایی مانند بافت ، کنتراست و رنگ بود.

اما همانطور که سالهاست کارشناسان در مورد جعل چهره انسان هشدار می دهند ، هر نوع ابزار تشخیص جعلی باید دائماً به روز شود تا در جریان آخرین پیشرفتهای فناوری جعلی عمیق قرار گیرد.

[ad_2]