به گفته اسکات فارستال ، تلاش “شرم آور” اپل برای افزودن Flash به iOS

[ad_1]

با تشکر از انتشار شهادت اسکات فارستال (مدیر عامل اسبق مهندسی نرم افزار اپل) در پرونده حقوقی Apple و Epic Games ، اطلاعات جالبی درباره روزهای ابتدایی آیفون و فروشگاه App به دست آوردیم. Forstal می گوید که اپل زمانی می خواست به Adobe اجازه دهد Flash را به iOS اضافه کند. اما نتیجه “شرم آور” بود.

طبق گزارش ها 9to5Mac، iPhone و iPod Touch هرگز از استاندارد Flash پشتیبانی نمی کنند. حتی در حالی که در آن روزها فلش یک فناوری بسیار محبوب بود. با معرفی iPad ، عدم پشتیبانی از Flash قبلاً مورد توجه قرار گرفته است. اپل iPad را جایگزین رایانه در نظر گرفت. اما این تبلت توانایی سازگاری با وب سایت های طراحی شده با Flash را ندارد.

استیو جابز، مدیر عامل فقید اپل ، صریحاً اظهار داشت که اپل علاقه ای به افزودن Flash به iOS ندارد. زیرا این شرکت معتقد است که HTML5 به دلیل عملکرد و کارایی عالی ، آینده بهتری دارد. سرانجام ، دیدیم که پیش بینی استیو جابز به واقعیت پیوست. اما طبق گفته Forrestal ، Adobe یک بار سعی کرد روی نسخه Flash برای iPhone و iPad کار کند.

مقاله مرتبط:

هنگامی که Forstal در مورد پشتیبانی از فلش در iOS از او س askedال کرد ، وی گفت که حتی اپل به Adobe کمک کرده است تا فلش را به دستگاه های تلفن همراه اپل منتقل کند ، اما عملکرد فلش در این دستگاه ها بسیار ضعیف بوده است. به همین دلیل اپل هرگز اجازه نداد Flash در iOS منتشر شود.

فارستال می گوید: “ما فلش را تأمین نکردیم.” سعی کردیم از فلاش استفاده کنیم. ما به Adobe کمک کردیم. ما قطعاً به Flash علاقه داشتیم. باز هم ، فکر می کنم اگر بتوانیم به اجرای Flash کمک کنیم بسیار عالی خواهد بود. فلش در نحوه قرارگیری در سیستم ها با مشکلاتی روبرو شده و کابوسی ویروسی در ویندوز و حتی مک بوده است. “هنگامی که ما آن را در iOS پیاده سازی کردیم ، عملکرد Flash بسیار بد و شرم آور بود و هرگز نمی توانست به چیزی تبدیل شود که ارزش افزودن به سیستم عامل را داشته باشد.”

در اوایل سال جاری ، Adobe رسماً توسعه Flash را متوقف کرد و به پشتیبانی از استاندارد در همه مرورگرهای وب و سیستم عامل ها پایان داد.

اسکات فورستال در سال 2012 اپل را ترک کرد ، اما پیش از این توسعه آیفون ، آیپد و iOS را بر عهده داشت. دقیقاً به همین دلیل از Forrestal خواسته شد در دادگاه علیه Apple و Epic Games حاضر شود. Epic Games شکایتی اساسی علیه اپل در مورد حذف Fortnite از فروشگاه App ایجاد کرده است و از هر طریق ممکن اپل را تحت فشار قرار داده است (Epic Games به شدت بر رفتار اپل در مورد IC ها تمرکز کرده است).. تیم کوک و سایر مدیران ارشد اپل به زودی در دادگاه قرار می گیرند.

[ad_2]