با یک ترفند ساده مشکلات گوشی های هوشمند آندروید را برطرف کنید

[ad_1]

فرض کنید ، مثل همیشه ، کارهای روزمره خود را با تلفن هوشمند انجام می دهید. اما متوجه خواهید شد که سرعت عملکرد کند شده و هنگام کار با مشکلات و اشکالات مختلفی روبرو می شود. به یاد داشته باشید که در گذشته چنین نبوده و به خوبی کار می کرده است ، و اکنون شما نمی دانید که چرا دستگاه شما دیگر مانند گذشته نیست. در این مرحله ، نباید تلفن همراه خود را مقصر بدانید. زیرا این اتفاق ممکن است برای بهترین گوشی های هوشمند اندرویدی نیز رخ دهد. بعید است که علت این مشکلات و در نتیجه کاهش سرعت دستگاه خود را پیدا کنید. اما خبر خوب این است که می توانید با یک حرکت ساده آن را برطرف کنید. ممکن است از خود بپرسید که برای بهبود عملکرد دستگاه چه کاری باید انجام دهید. پاسخ این س isال این است: “تلفن هوشمند خود را دوباره راه اندازی کنید.”

طبق مقاله AndroidCenteral ، دلایل مختلفی وجود دارد که باعث کند شدن سرعت دستگاه یا حتی عملکرد آن تحت تأثیر نقص های متعدد می شود. به عنوان مثال ، ممکن است روزی متوجه شوید که چیزهای عجیبی بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده شده یا کنترل میزان صدا متوقف شده است. اینها می تواند نشانه ای از یک مشکل سخت افزاری باشد. اما این ممکن است دلیل دیگری داشته باشد. یکی از دلایلی که چنین مشکلاتی اغلب دیده می شود برنامه هایی هستند که در پس زمینه اجرا می شوند و باعث دردسر می شوند.

گوشی اندرویدی

این برنامه ها به معنای کارهایی نیستند که نباید در پس زمینه انجام شوند ، اما آنها این کار را مخفیانه انجام می دهند. حالا مدتی گذشت گوگل این برنامه ها را کنترل می کند و ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می دهد که می توانند میزان مجاز اجرای هر یک از آنها را در پس زمینه مدیریت کنند. در این بخش ، برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند ، برنامه هایی هستند که برای اتصال و ارائه خدمات ، همیشه یا گاهی اوقات نیاز به انجام این عملکرد دارند. کد منبع این برنامه ها باید به گونه ای نوشته شود که با نسخه Android دستگاه و حتی گاهی مارک تلفن هوشمند سازگار باشد.

بیشتر برنامه هایی که ما استفاده می کنیم این معیار را دارند. اما همه از این شرایط پیروی نمی کنند. همه ما حداقل یک یا دو برنامه در تلفن داریم که مدتی است به روز نشده اند ، اما می خواهیم از آنها استفاده کنیم ، بنابراین آنها را نصب می کنیم. به احتمال زیاد مشکلی پیش نخواهد آمد. توسعه دهندگان Google تلاش زیادی می کنند تا برنامه ها در نسخه های مختلف به خوبی کار کنند. زیرا این دلیل محبوبیت بالای اندروید و درآمد فوق العاده آن است. اما اگر دستگاه شما به دلیل سو mal عملکرد یکی از برنامه ها خراب شد تعجب نکنید.

نشت حافظه در برنامه های تلفن های هوشمند

ممکن است اصطلاح “نشت حافظه” را شنیده باشید و این اتفاق بیشتر از تصور اکثر مردم درباره برنامه های مختلف رخ می دهد. اگر برای برنامه ای که در پس زمینه مجاز به اجرا است این اتفاق بیفتد ، تا زمانی که همه چیز خراب نشود ، به کار خود ادامه می دهد. تا زمانی که مشکل برطرف نشود یا این برنامه را حذف نکنید ، دستگاه تحت تأثیر نشت حافظه قرار می گیرد. اما به عنوان یک کاربر تلفن هوشمند اندرویدی ، می توانید با راه اندازی مجدد روزانه دستگاه خود در این فرایند مداخله کنید.

مقالات مرتبط:

ما نمی گوییم که توسعه دهندگان و سازندگان گوشی های هوشمند به دنبال راهی برای حل این مشکل نیستند. اما با بیش از یک میلیون برنامه و تقریباً 15000 مدل مختلف از تلفنهای Android ، اشکالی که بر روی دستگاه شما تأثیر گذاشته قطعاً برطرف خواهد شد.

هنگامی که تلفن همراه خود را مجدداً راه اندازی می کنید ، این باعث می شود همه برنامه ها و سرویس هایی که در پس زمینه اجرا می شوند متوقف شده و دوباره راه اندازی شوند. البته ، راه اندازی مجدد دستگاه کارهای دیگری را نیز انجام می دهد ، مانند پاکسازی و توزیع مجدد VRAM به GPU مورد استفاده ، پاکسازی سیستم مورد استفاده برای نگه داشتن زبانه ها و راه اندازی مجدد رادیوهای بی سیم. حقیقی اشاره کرد. در حقیقت ، وقتی دستگاه را خاموش می کنید ، تمام مواردی که برای راه اندازی آن لازم نیست از کار می افتند.

به جای استفاده از برنامه مدیریت حافظه ، راه اندازی مجدد کنید

راه اندازی مجدد تلفن همراه داده های بد را از بین می برد و حافظه را از رفتار غلط برخی از برنامه ها آزاد می کند. این تقریباً مانند یک برنامه مدیریت حافظه است که برنامه هایی را که ارائه دهنده خدمات نیستند انجام می دهد و آنها را خاموش می کند. اما مسئله این است که برخی از این برنامه ها باید اجرا شوند و متوقف کردن چندین بار آنها برای آزادسازی حافظه در واقع بیشتر از فایده آسیب می رساند. زیرا نیمی از آن برنامه ها باید دوباره از حالت اولیه پشتیبان تهیه کنند.

اگر متوجه شدید کدام برنامه باعث سو causing عملکرد دستگاه می شود ، می توانید وارد تنظیمات شده و آن را متوقف کنید. اما اگر نمی دانید چرا تلفن هوشمند به سرعت قبل کار نمی کند ، بهتر است 60 ثانیه طول بکشد و هر روز صبح تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید تا زندگی دوباره به دست آورد.

[ad_2]