اپل: تولید iPad و Mac احتمالاً در سه ماهه سوم سال 2021 کاهش می یابد

[ad_1]

ساعاتی پیش ، اپل آخرین گزارش مالی خود را برای سه ماهه دوم سال مالی 2021 منتشر کرد و اعلام کرد که موفق به شکستن رکورد شده است. در همین حال ، این شرکت هشدار داد که کمبود قطعات خام بر خانواده دستگاه های iPad و Mac تأثیر می گذارد.

تیم کوکمدیر عامل شرکت اپل در نشست مالی اپل در گفتگو با تحلیلگران گفت که شرکت تحت مدیریت وی در سه ماهه دوم با عرضه محدود قطعات روبرو نیست. اما این برای سه ماهه سوم تغییر می کند. طبق گزارش ها 9to5Mac در نگاه اول تعجب آور است که چگونه اپل با وجود کمبود شدید تراشه جهانی که بسیاری از صنایع را آزار داده و البته تقاضای زیاد برای iPad و Mac ، توانسته است به تعداد کافی قطعات خام را تأمین کند.

تیم کوک و لوکا مائستریشرکت اپل ، مدیر ارشد مالی ، توضیح داد که کمبود قطعات در سه ماهه سوم سال مالی 2021 انتظار می رود در درجه اول iPad و Mac باشد. کوک گفت: “مشکلات قدیمی” بزرگترین مشکل کمبود قطعات است و برای اپل سخت است که پیش بینی کند در حال حاضر مشکلات تا چه حد موثر خواهد بود. زیرا عوامل زیادی در تأمین قطعه موثر هستند. اپل می گوید به دلیل افزایش قرنطینه خانگی ناشی از ویروس کرونا ، و به دنبال آن افزایش دورکاری ، تقاضا برای iPad و Mac در سال گذشته افزایش یافته است.

مقالات مرتبط:

اپل تا حد زیادی توانسته است تراشه های پنج نانومتری مورد نیاز خود را تأمین کند و به نظر می رسد مشکل اصلی تامین قطعات دیگر باشد. بن باجارینیک تحلیلگر بازار می گوید: “مشکلات تولید به سبک قدیمی ، تعداد زیادی از شرکت ها و قطعات را تحت تأثیر قرار می دهد.” طبق گفته Nikkei در ماه گذشته ، دلیل کاهش تولید iPad در فصل آینده ممکن است کمبود قطعات صفحه نمایش باشد. گفته می شود که تأمین کنندگان MacBook نیز با یک مشکل اساسی روبرو هستند. مراحل نصب قطعات در تخته مدار.

مدیر ارشد مالی اپل به سرمایه گذاران گفته است که محدودیت های زنجیره تأمین می تواند درآمد اپل را در سه ماهه بعدی 3 تا 4 میلیارد دلار کاهش دهد. به گفته Maestri ، حتی با این کاهش ، انتظار می رود درآمد اپل با رشد سالانه “قوی دو رقمی” در سه ماهه بعدی روبرو شود. مدیر ارشد مالی ، گفت: “کاش iPad و Mac بیشتری داشته باشیم.”

کلمات از تیم کوک و لوکا Maestri آمده به عنوان اپل به زودی راه اندازی خواهد شد نسل بعدی اپل نرم افزار و مانیتور. این شرکت هنوز جزئیات دقیق عرضه این محصولات را بیان نکرده و فقط گفته است که عرضه آنها از نیمه دوم ماه مه 2021 (اوایل ژوئن 1400) آغاز می شود. ممکن است تهیه iPad Pro و iMac جدید در چند هفته اول دشوار باشد.

[ad_2]