آمار رسمی تاج گذاری در ایران ، تعداد بیماران و مرگ و میر و شیوع آن

[ad_1]

آخرین آمار رسمی تاجگذاری در ایران شامل تعداد بیماران و تلفات و نمودارهای تجمعی و روزانه شیوع این بیماری در کشور را در این صفحه بخوانید.

آمار تاج در ایران

آمار رسمی کرونا در ایران (9 مه 1400)

روند ویروس کرونا در ایران

نمودار تاجی تجمعی در ایران (9 مه 1400)

بروز ، بهبودی و مرگ و میر روزانه کوید 19 در ایران

نمودار روزانه تاج در ایران (9 مه 1400)

تولد ویروس کرونا جدید (Covid 19)

تولد ویروس کرونا (Covid 19)

راهنمای قرنطینه

راهنمای قرنطینه در صورت ویروس کرونا

سوالات رایج

ویروس کرونا چیست؟

ویروس های کرونا ویروس های بزرگی هستند که می توانند انسان یا حیوان را آلوده کنند. ویروس های کرونا در انسان می تواند باعث عفونت های تنفسی از سرماخوردگی گرفته تا بیماری های شدیدتر مانند سندرم حاد تنفسی (MERS) شود.

علائم کرونا جدید (کوید 19) چیست؟

رایج ترین علائم ویروس کرونا (Covid 19) تب ، تنگی نفس و سرفه خشک است. بعضی از بیماران ممکن است سردرد ، گرفتگی بینی ، آبریزش بینی ، گلودرد یا اسهال نیز داشته باشند. برخی از افراد ممکن است آلوده شوند ، اما هیچ علائمی ندارند و احساس ناراحتی نمی کنند. 80 درصد افراد مبتلا به Covid 19 بدون درمان خاصی بهبود می یابند.

ویروس کرونا (Covid 19) جدید چگونه منتشر می شود؟

کوید 19 پس از سرفه یا بازدم از طریق قطرات از بینی یا دهان فرد بیمار منتقل می شود. این قطرات روی اشیا and و سطوح اطراف آن نشسته و افراد دیگر می توانند با لمس آنها و سپس لمس چشم ، بینی و دهان بیمار شوند. همچنین می توان با استنشاق قطره های ناشی از سرفه یا بازدم Covid 19 دریافت کرد و به همین دلیل باید بیش از یک متر از فرد آلوده فاصله داشته باشد.

برای جلوگیری از عفونت چه کاری می توان انجام داد؟

شستن منظم دست ها با آب و صابون یا یک ماده ضد عفونی کننده الکلی می تواند ویروس را از بین ببرد. حداقل یک متر از فردی که سرفه یا عطسه می کند فاصله داشته باشید. از دست زدن به چشم ، بینی و دهان با دست آلوده خودداری کنید و بهداشت شخصی را رعایت کنید. از ازدحام جمعیت پرهیز کنید.

آیا باید نگران کرونا جدید باشم (کوید 19)؟

بیماری ناشی از عفونت کووید 19 بخصوص در کودکان و بزرگسالان به طور کلی خفیف است. با این حال ، از هر پنج نفر یک نفر به مراقبت در بیمارستان نیاز دارد. در نتیجه ، نگرانی در مورد بیماری کاملاً طبیعی است. اما می توان اقدامات پیشگیرانه ای برای جلوگیری از Covid 19 انجام داد.

چه کسی در معرض بیماری شدید کرونر قلب است؟

بر اساس درک فعلی ما از ویروس کرونا ، به نظر می رسد افراد مسن و افرادی که دارای بیماری زمینه ای مانند فشار خون بالا ، بیماری قلبی ، سرطان یا دیابت هستند ، به بیماری شدید کرونر قلب مبتلا می شوند.

آیا آنتی بیوتیک ها در پیشگیری یا درمان کووید 19 موثر هستند؟

نه. آنتی بیوتیک ها فقط برای درمان عفونت های باکتریایی مفید هستند و هیچ تاثیری روی ویروس ها ندارند. کوید 19 توسط عفونت ویروس ایجاد می شود. در نتیجه ، نباید از آنتی بیوتیک برای پیشگیری یا درمان آن استفاده شود.

آیا کووید 19 واکسن یا درمان دارد؟

اگرچه برخی از داروهای موجود ساخته شده برای بیماری های دیگر می توانند علائم Quid 19 را تسکین و کاهش دهند ، هیچ داروی تایید شده ای برای درمان Quid 19 تولید نشده است. با این وجود ، به لطف تلاش های شرکت های دارویی مختلف در سراسر جهان ، اکنون چندین واکسن تولید شده است تا جلوگیری از Covid 19.

آیا برای محافظت از خودم باید ماسک بزنم؟

اگرچه در مورد اثربخشی ماسک بین دانشمندان اتفاق نظر وجود ندارد ، اما استفاده از هر نوع ماسک صورت ، از جمله ماسک های جراحی و ماسک های پارچه ای به درجات مختلف ، از انتقال قطرات از بدن به دلیل تنفس ، سرفه یا عطسه جلوگیری می کند. در نتیجه ، استفاده از ماسک به طور کلی توصیه می شود.

دوره تأخیر Covid 19 چیست؟

دوره کمون فاصله زمانی بین شروع ویروس و شروع علائم است. محققان دوره تأخیر Covid 19 را بین یک تا 14 روز و در جدیدترین تخمین می زنند که معمولاً حدود پنج روز است.

آیا حیوانات می توانند Covid 19 را حرکت دهند؟

اگرچه شواهدی از عفونت خفیف سگ در هنگ کنگ با ویروس جدید کرونا وجود دارد ، اما در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر انتقال سگ ، گربه یا هر حیوان خانگی دیگر وجود ندارد.

ویروس کرونا تا چه مدت روی سطح دوام می آورد؟

ماندگاری ویروس کرونا 19 بر روی سطح هنوز مشخص نیست. برخی مطالعات ماندگاری چند ساعت تا چند روز را نشان داده اند. اما دوام پاتوژن به شرایط مختلفی مانند نوع سطح ، دما یا رطوبت بستگی دارد. تحقیقات اخیر حاکی از آن است که نقش انتقال از طریق هوا در شیوع ویروس کرونا بسیار مهمتر از اجسام بی جان است.

آیا شیوع Covid 19 با گرما متوقف می شود؟

خیر. برخلاف انتظار بسیاری از مردم در آغاز جهان ، تابستان و گرما تأثیر چندانی در توقف یا حتی کاهش شیوع ویروس کرونا نداشت.

اگر علائم کووید 19 داشته باشیم چه می کنیم؟

به سن ، نوع علائم و بیماری زمینه ای بستگی دارد. اگر زیر 50 سال دارید و یکی از علائم تب یا سرفه را دارید ، در خانه بمانید و خود را قرنطینه کنید. اگر بیش از یک علامت دارید (غیر از تنگی نفس) به پزشک مراجعه کنید. اگر بیش از 50 سال دارید یا بیماری زمینه ای یا تنگی نفس دارید و یکی از علائم بیماری را نیز دارید ، برای پذیرش 19 بیمار در استان خود به بیمارستان بروید.

آیا ویروس کرونا جدید از طریق هوا منتقل می شود؟

آره. ویروس کرونا می تواند از طریق ذرات معلق در هوا (آئروسل) در محیط های بسته و تهویه ضعیف منتقل شود. برای درک بهتر نحوه انتقال ویروس کرونا از طریق هوا در محیط های مختلف ، مطالعه این مقاله توصیه می شود.

آیا مصرف الکل تاثیری در درمان کووید 19 دارد؟

خیر ، از الکل فقط برای ضد عفونی دست ها یا سطوح استفاده می شود و اگر الکل وارد بدن شود ، مصرف الکل خوراکی تأثیری در دفع آن ندارد. همچنین ، نوع صنعتی الکل (متانول) بسیار سمی است و مصرف آن می تواند منجر به مرگ شود.

همچنین می توانید تمام اخبار و مقالات درباره ویروس کرونا را در زومیت مشاهده کنید.

[ad_2]