آثار بی نظیر و چشم نواز برگزیده جشنواره بین المللی عکس Siena منتشر شد

[ad_1]

چند سال پیش ، یک ماجراجویی هیجان انگیز به نام Siena International Photo Awards شروع به پیوند یک شهر زیبا مانند Siena به یک مسابقه عکاسی کرد. در شش سال گذشته ، این پروژه مشهورتر شده و یک اتفاق مورد انتظار است و مورد استقبال مردم سراسر جهان قرار گرفته است. این موفقیت با تعداد تصاویر ارسالی و مشارکت مداوم کارشناسان مشهور بین المللی که برای کار در این پروژه انتخاب کرده اند ، تأیید می شود. بنابراین ، این رویداد در میان بزرگترین مسابقات عکاسی در جهان است. یکی از دلایل ادامه این مسابقه حمایت مقامات محلی سیه نا و شرکای خصوصی است که باعث شده این ماجراجویی جذاب متوقف نشود و با اشتیاق ادامه یابد.

به گزارش Bored Panda ، عکس مسحورکننده گرگ لکور عکاس فرانسوی با عنوان “خانه متحرک منجمد” از کوه یخی غول پیکر که توسط شیرهای دریایی خرچنگ خوار محاصره شده است ، در جشنواره بین المللی عکس Siena برنده شده است. داوران از بین 10 هزار تصویر ارسالی توسط عکاسان از 156 کشور ، تصویر برنده را انتخاب کردند. اسامی عکاسان برنده و آثار آنها در تاریخ 23 اکتبر اعلام شد.

مقالات مرتبط:

لاكور ، عكاس حرفه ای اقیانوس و حیات وحش ، برنده جایزه ، این تصویر را در قطب جنوب ثبت كرده است. جایی که او اغلب درگیر پروژه های علمی است که توجه به اقیانوس ها و اهمیت حفظ سیاره زمین را تأکید می کند.

روزنامه نگار و عکاس آفریقای جنوبی ، برنت استیرتون ، جایزه “بهترین نویسنده” امسال را به دلیل داستان پردازی قدرتمند خود از طریق تصاویر و تعهد خود در پوشش و محافظت از حیات وحش ، بهداشت جهانی و موارد دیگر برنده شد.

نادر سعدالله عکاس مصری با فیلم خارق العاده “فراموش شده” برنده “مستند کوتاه” شد.

توجه: در پایین هر تصویر چند خط از زبان هنرمندی که تصویر را ضبط کرده است قرار دارد.

مادر

کار هنری قابل توجه در بخش مستند و عکاسی روزنامه نگاری

حمص ، سومین شهر بزرگ سوریه ، چهار سال است که در جنگ است. مادری که پس از درگیری به خانه بازگشت ، ماشین اسباب بازی فرزندش را در خانه فرسوده خود پیدا کرد.


دوستان

برنده افتخاری در گروه چهره ها و شخصیت های جذاب

ریا و سیما دو دوست کوچک هستند که در منطقه باغ چای سیلات ، بنگلادش زندگی می کنند. چهره های خندان آنها بازتاب پاکی آنها هنگام بازی در جلوی خانه است.


شکارچی شب

مقام اول در بخش حیوانات در محیط آن

جغد بزرگ خاکستری به دلیل مهارت بالای شکار خود بسیار شناخته شده است. پس از هفته ها کار بر روی داستانی در مورد این جغد ، سرانجام تصویری بدست آوردم که هر آنچه را که می خواستم در یک قاب نشان دهم نشان می دهد. من چند ثانیه قبل از حمله این جغد به پرنده ای از زیر ماه کامل عکس گرفتم. این موجود واقعاً یک شکارچی شبانه است.


زن در محل کار

اثر هنری قابل توجه در زمینه چهره ها و شخصیت های جذاب

کارگران ویتنامی توسط هزاران دستگاه بخور در کوآنگ فو کان ، دهکده ای در هانوی ، ویتنام احاطه شده اند که صدها سال است این چوب های معطر به طور سنتی در آنجا ساخته می شود. عود مجدد نقش مهمی در زندگی معنوی مردم ویتنام دارد. مردم از آنها در تمام فعالیتهای آیینی خود استفاده می کنند. دسته های بامبو را در روزهای آفتابی روی زمین قرار می دهند تا خشک شوند.


وقتی پرتوهای پرواز می کنند

برنده افتخاری بخش حیوانات در محیط آن

گروه بزرگی از ماهی های Mobula را در دریای Cotter مشاهده خواهید کرد. این موجودات وقتی بال های خود را مانند پرندگان پرواز می کنند ، به همان زیبایی که در هوا هستند بسیار زیبا هستند.


تنها در خانه

مقام اول در زمینه معماری و فضاهای شهری

فقط پنجره های یک آپارتمان در تسینگ یی ، یک منطقه پرجمعیت از هنگ کنگ ، درست قبل از غروب آفتاب روشن است.


مادر مراقبت می کند

برنده افتخاری بخش حیوانات در محیط آن

در صحرای نگب ، یک بز کوهی که به دنبال غذا است ، با احتیاط یک ماه و نیم در یک گذرگاه سخت و خطرناک خود را همراهی می کند.


منتظر زمستان

برنده افتخاری بخش زیبای طبیعت

در برابر سایه روشن تنه های راش خاکستری در یک جنگل سرد زمستانی حرکت می کند. این صحنه بلافاصله نظرم را جلب کرد و من آن را با لنز گرفتم.


دنیا وارونه می رود

مقام دوم در بخش حیوانات در محیط آن

نام اورانگوتان در مالایی به معنی “مرد جنگل” است. سه نوع اورانگوتان وجود دارد و گونه های موجود در این تصویر را اورانگوتان بورن می نامند. وزن اورانگوتان های نر بالغ می تواند تا 200 پوند باشد. نرهای پهلو دار دارای پدهای برجسته ای به نام فلنج و کیسه های گلو هستند که برای ایجاد صداهای بلند و برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گیرند.


خزه اسپانیایی

مقام دوم در زمینه زیبایی طبیعت

سیه نا

اوایل صبح یک نوامبر ، من در باتلاق بودم و به دنبال زیبایی با شکوه خزه اسپانیایی بودم. رنگهای آخرین روزهای پاییز باعث شده است که تصویر تقریباً تک رنگ به نظر برسد. این بررسی همچنین در آب ساکن بوده و بازتابی باورنکردنی در فضای مه آلود ایجاد می کند.


تابو

مقام دوم در بخش چهره ها و شخصیت های جذاب

من این عکس را در استودیوی خانه خود در ایران گرفتم. من در حال کار بر روی یک پروژه سینمایی در مورد مهاجران افغانستانی ساکن ایران بودم. این اولین بار بود که کسی را از نزدیک بورک می دیدم. چیزی که با دیدن این زن بلافاصله مرا تحت تأثیر قرار داد این بود که در هنگام راه رفتن هیچ بخشی از بدن او را به جز کف پا نمی توانم ببینم. از آنجا که من این عکس را “تابو” نامیدم ، پیامی که بیان می کنم پیام عصیان است.


خانه متحرک منجمد

عکس برنده سال

کوه های یخی زیستگاه های عظیم و مرموزی هستند که مانند یک پادشاهی از زندگی دریایی محافظت می کنند. کوه های یخ در حالی که به آرامی از طریق جریان های قطبی حرکت می کنند ، اقیانوس ها را بارور می کنند. آنها به روش های مختلفی از جمله انتقال مواد مغذی از زمین ، ایجاد فیتوپلانکتون و تأثیر بر چرخه کربن با جداسازی دی اکسید کربن از هوا رشد می کنند. آنها همچنین به حیوانات بزرگی مانند شیرهای دریایی خرچنگ خوار که تمام سال را روی تکه های یخ می گذرانند پناه می برند.


نگهبان

مقام سوم در معماری و فضاهای شهری

خیلی زود بود و موزه مات هنوز افتتاح نشده بود. اما نگهبان به آرامی در امتداد ساختمان قدم می زند. فقط یک راه باریک بین ساختمان و رودخانه Tejo وجود داشت و وقتی این عکس را گرفتم پاهایم خیس شدند.


جراحی کودک اورانگوتان

برنده افتخاری بخش مستند و عکاسی روزنامه نگاری

برندا ، یک اورانگوتان زن سه ماهه ، برای جراحی برای ترمیم استخوان آسیب دیده بازوی خود آماده است. اورانگوتان ها به دلیل تخریب مداوم جنگل های بارانی به دلیل مزارع روغن نخل ، قطع درختان ، استخراج معادن و شکار در معرض خطر هستند.


دیوگو کانسلا

مقام اول در بخش ورزش در عمل

دیوگو کانسلا از پرتغال قبل از سومین نشست بین المللی انگلیس پاراشینا در مرکز بین المللی Tollcross در گلاسگو ، اسکاتلند دیده می شود.


کوئیچی اوما

مقام اول در بخش چهره ها و شخصیت های جذاب

در راه خود ، من با یک رقصنده قطع عضو اوزاکا به نام کوئیچی اوما آشنا شدم. در سن 23 سالگی ، در حالی که او در حال ورود به حرفه خود بود ، یک تصادف رانندگی تمام رویاهای او را خرد کرد. پای چپ او زیر زانو قطع شد. اما با عزم فراوان تصمیم گرفت که به عنوان رقصنده کار خود را ادامه دهد ، زیرا آگاه بود که بدون پاها ، نه تنها در انجام حرکات هنری ، بلکه حتی در راه رفتن طبیعی نیز مجبور خواهد شد انرژی بیشتری صرف کند.


ترس

برنده افتخاری رشته مستند و عکاسی روزنامه نگاری

بازداشت شدگان پس از مرگ یکی از آنها به دلیل بیماری مننگوکوک در بازداشتگاه در بیژن ، لاگونا ، جنوب مترو مانیل وحشت کردند. مقامات بنا به احتیاط ورود بازدید کنندگان را به منطقه ممنوع کرده اند.


امید

مقام سوم در بخش مستند و عکاسی روزنامه نگاری

در جنوب غربی تنریف ، جایی که یکی از مهمترین کلنی های نهنگ زندگی می کند ، این حیوان 6 ماهه توسط یک قایق مورد ضرب و شتم قرار گرفت. جز روحیه دادن به او نمی توان کاری کرد. تردد کشتی تهدیدی جدی برای نهنگ ها در سراسر جهان است.


مدینه فاضله

مقام اول در رده زیر 20 سال

من این عکس را آرمانشهر صدا کردم؛ زیرا امروزه در جهان مادی ما دیدن چنین سناریویی با طبیعت بکر تقریباً غیرممکن است. گویی این قسمت از جهان از نظر زمانی ثابت مانده و پیشرفت نکرده است.


بانوی سفیدپوش (La Dama Blanca)

مقام دوم در بخش زیبایی طبیعت

مسابقه عکس Siena

هنوز مکانهایی در جهان وجود دارد که خوشبختانه طبیعت در آنها حکمرانی می کند. از جمله صخره های وحشی پرتغال است که در میان آنها هنوز می توانید لانه لاک پشت ها را ببینید.


دندانپزشک

کار هنری قابل توجه در بخش حیوانات در محیط آن

همزیستی مارماهی مرغ و میگوهای پاک کننده. مارماهی “زمان معاینه دندانپزشکی خود” را می گذراند. تمیز کردن میگوها انگل ها ، حشرات ، جلبک ها و موارد دیگر را از دندان مارماهی پاک می کند و سلامت آنها را حفظ می کند. در عوض ، میگوها یک وعده غذایی رایگان دریافت می کنند.


خواهران

مقام سوم در بخش چهره ها و شخصیت های جذاب

ناتالیا ، ایرینا و تاتیانا خواهران سه گانه شهر کراسنویارسک در شمال روسیه هستند. من دو سال پیش آنها را در شبکه های اجتماعی پیدا کردم و خیلی دوست داشتم از سه نفر آنها عکس بگیرم. من امسال موفق به انجام این کار شدم. سه خواهر ، سه دوست ، سه روح. عشق آنها به یکدیگر قابل احترام است.


یخ صحرا

مقام دوم در بخش ورزش در عمل

یخ کوهنورد حرفه ای در حال صعود بر روی یخ های یخی مانده در دهانه کوه کلیمانجارو است. این دیواره یخی مستقل است و به نظر می رسد مانند کوه یخی است که از شن بیرون می آید.


در طوفان

کار هنری قابل توجه در زمینه سفر و ماجراجویی

در این تصویر مردم نانت هنگام طوفان برفی در زمستان سخت سیبری دیده می شوند. در این قسمت از جهان ، در طول زمستان ، دما می تواند تا منفی 50 درجه سانتیگراد کاهش یابد و وزش باد بیش از 100 کیلومتر در ساعت ، زندگی این گلهداران گوزن شمالی را بسیار دشوار می کند.


خوشبختی

مقام اول در قسمت سفر و ماجراجویی

زنان مسلمان در همدان ، ایران ، برای عید سعید فطر دعا می کنند. آخرین روز ماه رمضان توسط مسلمانان در سراسر جهان با دعا و اجتماعات ویژه جشن گرفته می شود.


متفاوت فکر کنید

کار هنری قابل توجه در بخش حیوانات در محیط آن

گله های بزرگ ماهی در حال حرکت به سمت یک پری دریایی هستند. این ماهی ها برای دفاع از خود در برابر شکارچیان با هم شنا می کنند و تراز آنها مرتباً تغییر می کند. در این تصویر به نظر می رسد که یکی از آنها در حال تصمیم گیری علیه دیگران است و قصد دارد از آنها جدا شود.


مرگ یک قربانی آتش سوزی

مقام اول در بخش مستند و عکاسی روزنامه نگاری

مردی در حین آتش سوزی که یک ساختمان 22 طبقه در داکا را ویران کرد ، تلاش زیادی می کند تا خود را نجات دهد. متأسفانه ، آتش سوزی منجر به کشته شدن 25 نفر و زخمی شدن 70 نفر دیگر شد. مردی که در تصویر می بینید ، یک کابل را در دست داشت و از آن برای پایین آمدن از ساختمان استفاده می کرد ، اما گرما باعث افتادن و سقوط آن روی زمین شد.


بتن سقفی کلیسا

مقام دوم در زمینه معماری و فضاهای شهری

کلیسای Nevigeser Wallfahrtsdom با این سقف بتونی از معماری منحصر به فردی برخوردار است که در واقعیت مانند یک انتزاع به نظر می رسد.


امدادگران

برنده افتخاری بخش مستند و عکاسی روزنامه نگاری

این تصویر در جشن ویا دیو در کلکته گرفته شده است. این روز به پیروزی ارتش هند بر پاکستان مشهور است.


همراهان زومیت ، اکنون که عکس های برتر این مسابقه جذاب را مشاهده کردید ، لطفاً نام اثر مورد علاقه خود را در قسمت نظرات بنویسید.

[ad_2]