پرداخت مالیات بر ارث 10.8 میلیارد دلار ؛ سهمی از وراث رئیس فقید سامسونگ

[ad_1]

گزارش Zdnet که توسط سامسونگ به ارث رسیده است ، لی جه یونگ و سایر اعضای خانواده رئیس فقید سامسونگ ، یعنی لی کن هی، بیش از 12 تریلیون وون (حدود 10.8 میلیارد دلار) مالیات بر ارث پرداخت خواهد کرد. سامسونگ الکترونیک روز چهارشنبه اعلام کرد که این خانواده قصد دارد در شش ماه از این ماه کل مبلغ را در پنج قسمت پرداخت کند. آخرین مهلت خانواده برای ثبت اظهارنامه مالیاتی جمعه این هفته بود.

این بزرگترین لایحه مالیات بر ارث در کره جنوبی است. دارایی رئیس سابق که در اکتبر سال گذشته در سن 78 سالگی درگذشت شامل سهام سامسونگ الکترونیک ، سامسونگ لایف و سامسونگ C&T و همچنین املاک و مستغلات است. این غول فناوری گفت: “صورتحساب وراثت بیش از نیمی از ارزش کل املاک لی کون هی است.” کره جنوبی حداکثر 60 درصد از سهام موروثی سهامداران بزرگ را دریافت می کند.

مقالات مرتبط:

سامسونگ هنوز مشخص نکرده است که نحوه پرداخت بین اعضای خانواده تقسیم می شود. با این حال ، به احتمال زیاد بیشتر سهام رئیس فقید در شرکت های تابعه سامسونگ به تنها پسرش لی جائه یونگ تعلق خواهد گرفت که از زمانی که پدرش در سال 2014 دچار حمله قلبی شده است مدیر عامل گروه تجاری بوده است. لی جوان در حال حاضر در زندان به اتهام رشوه خواری و دستکاری قیمت سهام.

علاوه بر این ، سامسونگ اعلام کرده است که مجموعه هنری شخصی رئیس فقید این شرکت که حدود 23000 قطعه است ، به سازمانهای مختلف ملی اهدا خواهد شد. این مجموعه ای از آثار از است مارک شاگال، پابلو پیکاسو، پل گوگن، کلود مونه، خوان میرو، سالوادور دالی، کیم وانکی، پارک سو کیون، لی یانگ سوپ و چانگ اوچین گنجانده شده است. قرار است آثار هنرمندان کره ای به موزه ملی کره جنوبی اهدا شود.

خانواده لی همچنین حدود 700 میلیارد وون برای کمک به دانشمندان در یافتن درمانی برای بیماری های عفونی ، 500 میلیارد وون برای ساخت بیمارستان تخصصی ، 200 میلیارد وون برای حمایت از آزمایشگاه های تحقیقاتی واکسن و 300 میلیارد وون برای تأمین هزینه های پزشکی کودکان مبتلا به سرطان کمک مالی کردند. و بیماری های نادر آن ها خواهند.

[ad_2]