مدیر عامل AMD از افزایش عرضه GPU در سه ماهه دوم سال 2021 خبر داد

[ad_1]

مدیران AMD گفته اند که این شرکت قصد دارد در سه ماهه دوم سال جاری GPU بیشتری راه اندازی کند تا بخشی از بحران بازار GPU را برطرف کند. توسط PC World ، AMD در گزارش توجیهی گزارش مالی جدید خود گفت کمبود تراشه در بازار یکی از نشانه های فروش عالی این شرکت است. آمارها نشان می دهد که AMD در سه ماهه اول سال 2021 توانست درآمد خود را تقریباً با رشد دو برابری سالانه افزایش دهد.

دکتر لیزا سوAMD روز سه شنبه در جلسه ای با تحلیلگران گفت كه این شركت معتقد است كه توانسته سهم خود را از بازار قطعات PC افزایش دهد. تیم سرخ گفته است که قصد دارد تعداد نوت بوک های مجهز به پردازنده های سری Raizen 5000 را تا سال 2021 تقریباً 50 درصد افزایش دهد. بررسی ها نشان می دهد پردازنده های Raizen 5000 AMD با پردازنده های نسل یازدهم Tiger Lake اینتل برابر هستند.

طبق گزارش مالی AMD ، درآمد کارت گرافیک Radeon RX 6000 در سه ماهه اول سال 2021 در مقایسه با سه ماهه قبل بیش از دو برابر شده است. AMD اعلام کرده است که در سه ماهه اول سال 2021 درآمد خود را 93٪ افزایش داده و به 3.45 میلیارد دلار رسیده است. سود خالص AMD برای دوره 555 میلیون دلار بود. این رقم 243 درصد بیشتر از سود خالص 162 میلیون دلاری سه ماهه اول سال 2020 است. AMD انتظار می رود در سه ماهه دوم تقریبا به همین اندازه قوی باشد و درآمد سه ماهه خود را با رشد 86 درصدی نسبت به سال گذشته به 3.6 میلیارد دلار برساند.

لیزا سو می گوید AMD اثرات کمبود شدید اجزای نیمه هادی را که بسیاری از صنایع را تحت تأثیر قرار داده احساس می کند. به همین دلیل ، در برخی از مناطق مانند بستر تراشه سرمایه گذاری کرده است تا بتواند خطوط تولید خود را ادامه دهد. علاوه بر این ، استراتژی کامپیوتر AMD قرار است همچنان بر روی محصولات برجسته تمرکز کند. AMD می گوید بازار لپ تاپ های فوق العاده باریک مخصوص بازی و تجاری از جذابیت بیشتری برخوردار شده است و این شرکت نسبت به سیستم عامل های خود احساس خوبی دارد.

مقالات مرتبط:

واحد تجاری محاسبات و گرافیک AMD ، متشکل از پردازنده های سری Raizen و پردازنده های گرافیکی سری Radeon ، در سه ماهه اول سال 2021 با 46 درصد رشد درآمد ، 2.1 میلیارد دلار برای تیم سرخ به ارمغان آورد. لیزا سو می گوید که انتظار دارد تجارت AMD در زمینه تراشه های نیمه سفارشی ادامه یابد. AMD سازنده تراشه های استفاده شده در کنسول های جدید Xbox و PlayStation است و یکی از دلایل پیش بینی Lisa Su این است که تحلیلگران انتظار دارند فروش کنسول های نسل بعدی به تدریج افزایش یابد.

معماری لوگو اخیراً در زمینه رایانه های شخصی (تراشه Apple M1) و در زمینه سرورها بسیار موفق بوده و احتمالاً توانسته است توجه AMD را به خود جلب کند. لیزا سو در پاسخ به سوالی در مورد تعهد AMD به معماری x86 گفت: “هدف ما ادامه بهینه سازی محصولات خود در مرکز داده و اکوسیستم رایانه شخصی است و می خواهیم مطمئن شویم که آنچه در اختیار داریم بسیار رقابتی است.”

علاوه بر این ، لیزا سو گفت که AMD هر آنچه مشتریانش در زمینه تراشه های نیمه سفارشی می خواهند را ارائه می دهد. این راهی است که پت گلسینگر وی گفت اینتل نیز در حال برداشتن آن قدم است. لیزا سو در پایان گفت: “ما در حال حاضر چنین برنامه ای برای طراحی آرم سفارشی نداریم.” من فکر می کنم جواب مثبت است ، آیا بالاخره ما می خواهیم یک تراشه آرم سفارشی تولید کنیم. “ایده کلی تجارت تراشه های نیمه سفارشی بر این اساس است.”

[ad_2]