اتحادیه اروپا احتمالاً از اپل بخاطر رفتار انحصاری خود شکایت خواهد کرد

[ad_1]

طبق گزارش فایننشال تایمز ، کمیسیون اروپا به زودی ادعاهایی ضد انحصاری علیه اپل راجع به نگرانی در مورد سیاست های کار App Store ارائه خواهد کرد. به دنبال شکایت اولیه Spotify در سال 2019 ، با تمرکز بر هزینه 30٪ برای پرداخت درون برنامه ای در App Store ، کمیسیون اروپا تحقیقات گسترده ای را آغاز کرد تا مشخص کند آیا اپل با سیاست های فروشگاه App خود قوانین رقابت اتحادیه اروپا را نقض کرده است یا خیر.

سال گذشته ، کمیسیون اروپا تحقیق جدیدی را در مورد دو مورد جداگانه با تمرکز بر نقض احتمالی ضد انحصاری با تمرکز بر سیاست های App Store و Apple Pay آغاز کرد. درحال حاضر؛ فایننشال تایمز فقط به ادعاهای مربوط به پرونده App Store اشاره کرد ، نه Apple Pay. هنوز مشخص نیست که در این زمینه چه اقداماتی انجام خواهد شد.

مقالات مرتبط:

دو سال پیش ، اسپاتیفای ادعا کرد که اپل از فروشگاه App به عنوان ابزاری برای از بین بردن نوآوری و محدود کردن گزینه های کاربر استفاده می کند تا سرویس اختصاصی خود یعنی Apple Music را بالاتر از Spotify قرار دهد. سال گذشته ، راکوتن شکایتی مشابه علیه اپل در اتحادیه اروپا مطرح کرد و ادعا کرد که دریافت هزینه 30٪ برای کتاب های الکترونیکی فروخته شده از طریق App Store هنگام تبلیغات برای سرویس بوکس اپل اقدامی ضد اپل است.

حق الزحمه 30 درصدی App Store که در بین اعضای صنعت با عنوان “Apple Tax” شناخته می شود ، مورد انتقاد گسترده شرکت هایی مانند Netflix و Spotify قرار گرفته است. در پاسخ به انتقادات ، اپل از سیاست های خود دفاع کرد و گفت درآمدی که از طریق هزینه بدست می آورد صرف حفظ فروشگاه App Store ، توزیع محتوا ، حریم خصوصی و اجرای دستورالعمل های امنیتی آنلاین فروشگاه می شود.

اپیک گیمز نیز اوایل سال جاری در اتحادیه اروپا شکایتی علیه اپل تشکیل داد. دادخواست جدید اپیک گیمز بخشی از دادخواست گسترده تری است که این شرکت با اتهام نقض قوانین ضد انحصاری و رفتارهای ضد رقابتی توسط ساکنان کوپرتینو به اپل وارد کرده است. سازنده بازی محبوب Fortnite بارها و بارها به طور علنی از سیاست های اپل در مورد سیستم پرداخت و توزیع فروشگاه App انتقاد کرده است.

Epic Games سال گذشته در اقدامی بحث برانگیز برای دور زدن هزینه 30٪ اپل ، یک سیستم پرداخت مستقیم به Fortnite اضافه کرد. در پاسخ قاطع ، اپل بلافاصله Fortnite را از فروشگاه App حذف کرد و با وجود فشار رسانه ها ، Fortnite را هرگز برنگرداند. اختلاف حقوقی بین Epic Games و Apple که به دلیل برکناری Fortnite شدت گرفت ، ادامه دارد و مدیران اپل باید به زودی در دادگاه حاضر شوند.

علی رغم دفاعیات اپل از فروشگاه App ، کوپرتینو در سال های اخیر تغییراتی در سیاست های عملیاتی App Store ایجاد کرده است تا فشار بر تنظیم کننده ها و توسعه دهندگان را کاهش دهد. اکنون ، اپل به تعدادی از برنامه های پخش ویدئو اجازه می دهد تا هزینه 30 درصدی را دور بزنند. این شرکت نرخ هزینه App Store را برای کلیه توسعه دهندگانی که سالانه کمتر از 1 میلیون دلار درآمد دارند ، به 15 درصد کاهش داده است.

اگر گزارش جدید Financial Times صحت داشته باشد ، می توان نتیجه گرفت که تغییرات در App Store طی سال گذشته برای سهولت خیال اتحادیه اروپا کافی نبوده است. احتمالاً در روزهای آینده خواهیم دید که واکنش اتحادیه اروپا به رفتار تجاری یکی از بزرگترین شرکتها در ایالات متحده و جهان چیست.

[ad_2]